Skip to main content

Друга хвиля грипу. Починається зараз

  • Грип протягом пандемії отримав нові риси.
  • Більш агресивний.
  • Дві хвилі впродовж сезону.
  • Зміна штамів та типів впродовж сезону.

Що робити? Захищати групи ризику. Це хто?

Групи медичного ризику. Діти. Літні люди. Люди з хронічними захворюваннями. Вагітні

Групи соціального ризику. Медичні працівники. Військові. Працівники сфери освіти.

Як захищати? По-перше і найважливіше: щеплення.

Перша глобальна хвиля грипу майже не торкнулася України. Зараз, коли до піку захворюваності (кінець лютого – початок березня) є 2-3 тижня, імунна система встигне відповісти на щеплення. Але вакцинацію бажано провести найближчими днями.

Багато людей вважає, що якщо не щепилися восени, то взимку, тим паче в лютому це не має сенсу робити, запізно. ЦЕ НЕ ТАК. Щепитися можна будь-коли, навіть влітку, якщо це потрібно (перед запланованою вагітністю, дітям після 6 місяців, при плануванні подорожі в Південну півкулю). Може вже відкласти до нового сезону? Грип може забрати життя. І на жаль, це стосується дітей. Якщо Covid діти переносять зазвичай легко, з грипом – навпаки, ризик тяжкого перебігу, вірусних або бактеріальних пневмоній високий. Чому? Тому що дорослі мають багаторічний накопичений імунітет, діти – якщо не були вакциновані, мають лише неспецифічний, базовий захист.

Але, прибічники щеплень завжди лякають людей з метою примусити до щеплень. Чи є докази того, що грип небезпечний? Так є! Впродовж всієї пандемії кількість смертей дітей (на відміну від дорослих) не зростала, але наприкінці 2022 року, коли в Європу прийшов новий грип – різко збільшилася. Зараз, на початку сезону, вже зафіксовано 65 летальних випадків.

З посиланням на Андрія Волянського – доктора медичних наук, клінічного імунолога, завідувача лабораторії імунореабілітології ІМІ ім. Мечникова, головного лікаря мережі МЦ “Your baby – Your family – Your lab”. 07.02.24